Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oprawki do okularów dziecięcych

( ilość produktów: 2 )

Coraz więcej młodych osób ma problemy ze wzrokiem. Mniejsza lub większa wada wzroku dotyczy dzieci w coraz młodszym wieku. U najmłodszych potrafi się ona rozwinąć bardzo szybko, a nieleczona może powodować poważne problemy w przyszłości. Dlatego ważne jest, aby zaraz po dostrzeżeniu wady, udać się z dzieckiem do okulisty i zakupić oprawki wraz ze szkłami o odpowiedniej mocy. 

Jak wybrać okulary korekcyjne dla dzieci?

W czasie wybieranie odpowiednich okularów dla dziecka warto mieć w pamięci kilka elementów:   ·       oprawki – poza samą stroną wizualną, liczy się tutaj ich wielkość, ponieważ powinny być one na tyle duże, by dziecko patrzyło przez szkła, a nie np. ponad oprawki. Z drugiej strony nie mogą być też za małe. Za ciasne oprawki sprawią, że dziecko będzie czuło się niekomfortowo, a przez to nie będzie chciało nosić okularów. ·       długość zauszników i rozmiar nosków – mimo że wydaje się to błahą sprawą, to noski nie mogą uwierać dziecka i pozostawiać czerwonych śladów na skórze, a zauszniki uwierać. Wszystko to ma związek z tym, czy dziecko będzie regularnie nosić swoje okulary. ·       kolor i kształt oprawek – w tym przypadku należy kierować się gustem dziecka i jego preferencjami. Wygląd oprawek musi być taki, aby podobał się dziecku, ponieważ to zachęca malucha do regularnego noszenia okularów. 

Metal czy plastik?

Zazwyczaj do wyboru są dwa rodzaje oprawek – metalowe i plastikowe. W tym momencie wielu rodziców głowi się, który materiał będzie dla ich dziecka bardziej odpowiedni. Trzeba wiedzieć, że oba rodzaje materiału mają swoje wady i zalety. Metalowe oprawki pięknie się prezentują i są mniej zauważalne, jednak to te z plastiku wydają się bardziej dopasowane, zapewniają większość trwałość. Co więcej, dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, więc będą dla dzieci bardziej atrakcyjne. A dla maluchów sprawdzą się z kolei elastyczne oprawki, które nie spadają, a także nie przeszkadzają w zabawnie ani nauce.   W ofercie sklepu Pepegi można znaleźć wiele wariantów oprawek w niesamowicie atrakcyjnych cenach. Wszystkie modele wyprodukowane są przez znane firmy, które używają najwyższej jakości materiałów. W szczególności polecamy skupienie się na oprawkach plastikowych, ponieważ dzieciom zaleca się bardziej stabilne modele oraz takie, które lepiej będą utrzymywać się na swoim miejscu.   Jako że wzrok dziecka szybko się rozwija, a wada wzroku może w niedługim czasie ulec zmianie – polecamy zakup oprawek w sklepie Pepegi. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupione oprawki do okularów będą najwyższej jakości, dobrze znanej firmy, a ich cena będzie adekwatna do okresu, jaki dziecko będzie mogło z nich korzystać. Zapraszamy do przejrzenia oferty i wybrania modelu, który najbardziej spodoba się dziecku, rodzicom i ich portfelowi.

Marka
Przeznaczenie
Kolor
Szerokość soczewek
Przedziały cenowe
pixel